Перебуваючи за кермом транспортного засобу, ви можете відповідати тільки за свої дії. Спрогнозувати маневри інших учасників дорожнього руху можна лише в тому випадку, якщо всі строго дотримуються правил дорожнього руху. Будь-яка нестандартна ситуація на дорозі може привести до аварії. Що робити, якщо ви потрапили в ДТП на орендованому автомобілі?
Порядок відшкодування шкоди
У договорі оренди, який підписує водій і компанія орендодавець, прописані обов’язки сторін в разі ДТП. Компанія, яка надає транспортні засоби в тимчасове користування, обов’язково оформляє страховку на кожен автомобіль. В обов’язки орендодавця входить також повне технічне обслуговування машини, в тому числі капітальний ремонт.
Орендар отримує справний застрахований транспортний засіб. У разі ДТП саме він знаходиться за кермом транспортного засобу і, отже, несе за нього відповідальність. Чи так це? Чи зобов’язаний він відшкодовувати збиток, заподіяний автомобілю?
Орендар не винен в ДТП
Орендований транспортний засіб має страховий поліс. У разі, якщо ДТП сталося не з вини водія, отримання компенсації від страхової компанії необхідно:
- правильно оформити документи по ДТП із залученням інспектора ДПС;
- повідомити про подію орендодавця;
- своєчасно передати пакет документів, складених на місці аварії.
ДТП сталося з вини орендаря
Необачність, несприятлива обстановка на дорозі, інші причини можуть стати причиною аварії. Від надзвичайних ситуацій ніхто не застрахований. У разі, якщо ДТП сталося з вини орендаря, порядок дій той же, що і в попередньому випадку. Ремонт автомобіля лежить на страховій компанії. Водій несе відповідальність в розмірі застави, яка служить франшизою і передається страхової компанії.
Перед підписанням договору оренди орендарю слід уважно ознайомитися з усіма його пунктами, в тому числі з описом випадку ДТП. Кожна компанія, яка надає в оренду транспортні засоби прописує особливі вимоги по відшкодуванню збитку за зіпсований автомобіль.
Некоторые тонкости договора, на которые следует обратить внимание арендатору:
- повне або часткове утримання заставної суми;
- утримання коштів із заставної суми для оплати простою автомобіля під час ремонту;
- претензії до застави висуваються незалежно від провини водія;
- випадки, якщо автомобіль не підлягає відновленню, застава не повертається.
Дії водія при ДТП на орендованому авто
Суворе дотримання правил дорожнього руху, уважне водіння – головні умови, щоб уникнути ДТП на орендованому автомобілі. Компанія TopRent настійно просить своїх клієнтів уточнювати всі питання, пов’язані з аварійною ситуацією, перед підписанням договору оренди.
Багатьох проблем можна уникнути, якщо документи по ДТП на орендованому авто оформлені правильно. Алгоритм дій водія:
- Чи не впадати в паніку, взяти себе в руки і викликати ДПС.
- Страхова компанія виплачує компенсацію тільки при наявності довідки про ДТП.
- Нічого не чіпати на місці аварії. Для об’єктивного опису страхового випадку дрібниць немає.
- Бути абсолютно чесним і своєчасно попередити орендодавця про надзвичайну подію.
- Чи не виконувати ніякого ремонту самостійно.
- Спроби «домовитися», ремонтувати авто своїми силами, не попередивши орендодавця – всі ці дії суперечать договору.
Зберігайте спокій, якщо сталося ДТП на орендованому авто , і дійте згідно з установленим порядком. Тільки в цьому випадку з ситуації, що склалася ви зможете вийти з мінімальними втратами.